Plánované akce na rok 2021

RELAXAČNÍ ZÁJEZDY JEDNODENNÍ

Zahraniční jednodenní relaxační zájezd
Thermal park Dunajská Streda
Termín: 9. června
Počet osob: 58
Mineralizovaná léčivá voda o teplotě 26 – 39 st. C s léčivými účinky na pohybové ústrojí, 4 vnitřní a 6 venkovních bazénů.


Zahraniční jednodenní relaxační zájezd
Thermal park Nitrava
Termín: 19. října
Počet osob: 58
Termální voda, která blahodárně působí při nemocech pohybového ústrojí, na revma, na nervový systém, poúrazové stavy a na regeneraci mozku a nervových zakončení.

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY JEDNODENNÍ

Marlenka, Tatra Kopřivnice, Štramber. Trúba
Termín: 22. dubna
Počet osob: 58
Při ochutnávání medových dobrot se dozvíme, jak vznikla tato společnost. Průvodce Tatry Kopřivnice nás seznámí o vzniku prvních automobilů a ve Štramberku si prohlédneme známou Štramberskou Trúbu a ochutnáme místní specialitu.


Zámek Raduň, Polsko - Goczalkowice
Termín: 7. května
Počet osob: 58
Prohlídka renesančního zámku Raduň. Milovníci květin se mohou kochat celé odpoledne okrasnými zahradami v Goczalkowicích.


Noc kostelů – Kroměříž
Termín: 28. května
Počet osob: 50
Účastníci zájezdu si budou moci prohlédnout jedno z nejkrásnějších historických měst ČR. Jako první si prohlédneme Arcibiskupský zámek a poté nás průvodce provede historickými památkami tohoto města.


Zámek Napajedla, SONNENTOR Čejkovice
plavba lodí Pasohlávky
Termín: 17. a 18. června
Počet osob: 100
V Napajedlech si prohlédneme barokní zámek. V Čejkovicích, v rakouské společnosti SONNENTOR si prohlédneme výrobu čajů a koření. Pro účastníky je zajištěna i malá ochutnávka. Na závěr dne se budeme z lodi kochat nádhernou krajinou Pavlovských vápencových vrchů.


KOVOZOO, vinný sklípek Polešovice
Termín: 21. října
Počet osob: 50
Ve Starém Městě si prohlédneme unikátní kovovou ZOO. V nedalekých Polešovicích navštívíme vinný sklípek. Ochutnáme víno, které dozrálo v polešovických vinohradech. Při ochutnávání nám bude k hudbě, tanci i zpěvu hrát Eliška s Libuškou.

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY ZA KULTUROU

Divadlo – Ostrava, Opava, Olomouc
Termín: I. a II. pololetí
Počet osob: 59
V I. pololetí si v Moravském divadle v Olomouci plánujeme poslechnout francouzskou operetu „Cornevilské zvonky.
II. pololetí – dle nabídek divadel.

VÍCEDENNÍ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY TUZEMSKÉ A ZAHRANIČNÍ

Tuzemský čtyřdenní poznávací zájezd Šumava – Německo
Termín: 21. – 24. května
Počet klientů: 48
1. den - prohlídka vodního zámku Blatná, prohlídka hradu i zámku Velhartice
2. den - prohlídka Velkého Javorského jezera, prohlídka lázeňského městečka Bodenmais, návštěva likérky s ochutnávkou, prohlídka skláren a zahrad v Arnbrucku
3. den - Klatovy – prohlídka města s průvodcem (Černá věž, Radnice, Jezuitský kostel), prohlídka barokní lékárny „U bílého jednorožce (UNESCO), prohlídka katakomb pod kostelem, zastávka v Prášilech – botanická zahrada, Dobrá Voda – kostelík
4. den - Čeňkova pila, muzeum motocyklů a hraček, Jezerní slatě, obec Kvilda, Chalupská slať.


Tuzemský čtyřdenní poznávací zájezd Střední Čechy
Termín: 1. – 4. června
Počet klientů: 48
1. den - prohlídka hradu Český Šternberk, prohlídka Sázavského kláštera, prohlídka Památníku Josefa Lady v Hrusicích, Vyšehrad – návštěva areálu hřbitova na Slavíně
2. den - zastávka v obci Svatý Jan pod Skalou, prohlídka kostela a jeskyně s pustevnou sv. Ivana, Velká Amerika – vápencový lom, prohlídka hradu Karlštejn, návštěva Koněpruských jeskyní
3. den - prohlídka skláren Rückl v Nižboru, prohlídka nejznámějšího českého hradu Křivoklát, procházka městem Rakovník, návštěva zámeckého parku v Lánech, návštěva u hrobu TGM
4. den - prohlídka hlavního města s průvodcem (Černínský, palác, Nový svět, Hradčanské nám., Nerudova ulice, Malostran. nám., atd).


Dvoudenní poznávací zájezd - advent
Německo – Drážďany, Königstein, Bad Schandau
Termín: 30. 11. – 1. 12.
Počet osob: 50
První den si s průvodcem prohlédneme vánočně ozdobené Drážďany. Navštívíme trh, který je od roku 1434 nejstarším a nejznámějším, čítá až 250 stánků. Prohlédneme si vánoční výrobky zdejších řemeslníků a ochutnáme místní speciality. Druhý den si prohlédneme vánoční trhy v pevnosti Königstein a odpoledne se pojedeme prohřát a zrelaxovat do termálních lázní Toska Therme, které se nacházejí v městečku Bad Schandau.

VÍCEDENNÍ POBYTY

OZDRAVNÝ POBYT

Ozdravný pobyt - Slovensko – Podhájská
Termín: 21. – 26. června
Počet osob: 45
Vyhledávaný areál, celoročně otevřený. Rozprostírá se na ploše 12 ha. Jeho voda je světovým unikátem s blahodárnými účinky na celý organismus, srovnatelná s vodou Mrtvého moře. Ubytování je zajištěno v penzionu Quatro.


Ozdravný pobyt – Chorvatsko - Igrane
Termín: 10. – 19. září
Počet osob: 50
Malebné městečko s pobřežní promenádou, kavárničkami a restauracemi, které jsou večer zaplněny turisty, kteří za šplouchání mořských vln ochutnávají místní speciality. Týdenní relaxační odpočinek na oblázkové pláži, koupání v průzračné vodě Jaderského moře a výlet za poznáním Makarské riviéry. Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových apartmánech s večeřemi.

LÁZEŇSKÉ POBYTY

Lázeňský pobyt v Poděbradech
Termín: 29. 8. – 5. 9.
Počet osob: 62
Lázně jsou známé léčbou onemocnění srdce, díky čemuž se ujalo heslo „Na srdce jsou Poděbrady“. Dále se zde léčí choroby látkové výměny, cukrovka, obezita nebo pohybové ústrojí. Ubytování je zajištěno v lázeňském domě Libuše, ve dvoulůžkových pokojích se soc. zařízením. Pro klienty je zajištěna plná penze, 9 procedur včetně lékařské konzultace, slevový kupón na místní aktivity, 1 x poukázka do kavárny Viola, plavba lodí krále Jiřího včetně rautu a hudby s Poděbradským duem, projížďka vyhlídkovým vláčkem v Poděbradech, prohlídka Havířského kostelíka, taneční večírek v Libuši. Cesto domů si ještě prohlédneme státní zámek Žleby, který se proslavil natáčením mnohých dětských pohádek.


Lázeňský pobyt v Maďarsku – Harkány
Termín: 26. září – 5. října
Počet osob: 36
Tyto lázně jsou jedinečné z pohledu složení termální vody, proto jim byl přisouzen název „Mekka revmatiků“. V hotelu Forrás je zajištěno ubytování s polopenzí, dvoulůžkové pokoje se soc. zařízením, TV a WIFI. Hotel se nachází 200 m od termálních lázní. Dále je pro účastníky zajištěna snídaně v den příjezdu, 4 procedury, káva po celý den, 7 x dezert, župan, delegát, 1 x večerní program s živou hudbou, 1x výlet do Pécs, pobytová taxa, komplexní pojištění včetně storna. Účastníci mohou využít nabídky fakultativních výletů, např. plavbu lodí po řece Drávě, posezení ve stylové csárdě ve sklípku, s vynikající večeří a bujarou zábavou při živé muzice. K jídlu se podává pečená kachna, aperitiv, zákusek a neomezená konzumace vína. V rámci výletu navštívíme potní místo Máriagyüd.

AKTIVIZAČNÍ POBYT

Aktivizační pobyt seniorů se svými vnuky
Termín: 17. – 23. července
Počet osob: 50
Týdenní pobyt zaměřený na společné aktivity prarodičů se svými vnuky. Společně se učíme ohleduplnosti, respektu, čestnosti, umění odpouštět, přizpůsobivosti a hlavně lásce. Ubytování je zajištěno v Ramzové, v hotelu Andromeda. Pro děti i seniory je opět připraven velmi bohatý program – ranní rozcvička s bojovým pokřikem, ruční práce, koupání ve venkovním bazénu, sportovní odpoledne, hledání pokladu, krátké procházky po krásném okolí, společné budeme jezdit na minikárách a vyzkoušíme si co je to tubing. Večery budou zakončeny diskotékou.

DALŠÍ AKTIVITY

Bowling – TrumfCentrum (u Zubra)
Termín: druhé a třetí úterý v měsíci od 15.hod.
Počet klientů: 24
Více informací v Info – Centru STP Přerov.


Příjemné páteční posezení při hudbě, tanci i zpěvu
Termín: 6. března, 16. října
Počet klientů: 100
Restaurace Bečva
Více informací v Info – Centru STP Přerov.


Společně oslavíme konec letošního roku SILVESTR 2021
Termín: 18. prosince
Počet klientů: 100
Restaurace Bečva
Více informací v Info – Centru STP Přerov.


Ergoterapie
Termín: 3. čtvrtek v měsíci
Počet klientů: 20
Podpora zdraví a duševní pohody prostřednictvím smysluplné aktivity.


Chiropraktik – přednáška na zdravotní téma
Termín: 10. března
Počet klientů: 100
Jak si účinně pomoci od bolesti bez prášku a injekcí? To nám zodpoví Ing. Lászlo Vincenc.


Sportovní olympiáda
Naši členové se mohou v měsíci květnu pobavit a protáhnout si tělo při soutěžení v 10 sportovních disciplínách – např. v šipkách, ve střelbě na branku, v chytání rybiček, v srážení plechovek a další.


Kulturní akce v Městském domě Přerov
Více informací v INFO – Centru STP Přerov.